Слюсар

Електрослюсар з ремонту електричних машин, електрозварник ручного зварювання.

Короткий опис: Сьогодні уявити собі безперебійну та ефективну роботу будь-якого виробництва без спеціального контролю електрослюсарів не так-то просто. Електростанції, будівельно-монтажні компанії, державні підприємства обов’язково вдаються до послуг цих кваліфікованих фахівців. Вони всюди – над землею і на підземних конструкціях, на стратегічно важливих об’єктах і в звичайних приватних компаніях. І кожен вид діяльності вимагає особливої уваги, спеціальної підготовки, глибоких знань і навичок. Так виникають різні напрями навчання для електрослюсарів – монтажників, контактник і т. д.

Історія професії: Звичайно, професію електрослюсаря можна вважати молодий – її історія трохи перевищує одне сторіччя. Але, як відзначають багато експертів, саме вона дозволила зробити величезний крок у напрямку передових технологій обслуговування виробництва. На сьогоднішній день існують десятки суміжних спеціальностей, які в комплексі забезпечують комфортні умови життя і роботи для мільйонів людей ….
Соціальна значущість професії в суспільстві: Можна, звичайно, спробувати уявити собі, як би виглядав світ, якби не було в ньому місця для електрослюсарів. Ось тільки картина виходить безрадісною. По суті, ми повернулися б в далекий XIX століття, де «чутки не чули» про великих виробництвах і підприємствах – гігантах. На сьогоднішній день найбільш затребуваними вважаються спеціальності будівельного і підземного електрослюсаря.

Масовість і унікальність професії: У першу чергу, фахівець цієї непростої області повинен володіти величезним терпінням і здатністю помічати найдрібніші деталі. Уважність, акуратність, обережність – без цих якостей робота електрослюсаря якісно виконуватися не буде. Але ж від неї залежать часом життя і благополуччя тисяч людей.

Ризики професії: Професія електрослюсаря по праву вважається однією з найнебезпечніших. Саме тому, починаючи навчання даної спеціальності, треба всебічно оцінити ризики і труднощі, які будуть чекати вас на непростий стезі. Якщо ви володієте ясністю думки, здатністю швидко оцінювати ситуацію і, звичайно, відчуваєте особливе покликання до складання та аналізу складних схем, то професія електрослюсаря стане для вас справжньою знахідкою.

Де отримати професію: Середні профтехучилища та вищі навчальні заклади приділяють сьогодні особливу увагу підготовці подібних фахівців. З недавнього часу на ринку праці спостерігається дефіцит електрослюсарів. Для залучення на роботу випускників поліпшуються умови роботи на підприємствах, вводяться додаткові бонуси для електрослюсарів. Здобути професію “Електрослюсара з ремонту електричних машин” можливо у Крижопільському професійному будівельному ліцеї.

“Слюсар з ремонту електричних машин” Ш та IV розряду

Повинен уміти:

Приймати в ремонт електричні машини відповідно вимогам. Проводити розбирання електричних машин з приміненням найефективніших пристроїв та інструментів.

Проводити дефиктацію зношених частин електричних машин. Проводити ремонт механічних та електричних частин. Проводити перемонтування обмоток.

Використовувати раціональні прийоми роботи, способи організації праці робочого місця.

Економно використовувати ремонтні матеріали, електроенергію, бережливо ставитись до пристроїв та інструментів.

Дотримуватись безпеки праці та виборчої санітарії.

Повинен знати:

Будову електричних машин.

Вимоги до ремонтного обладнання та ремонтних машин.

Властивості та призначення ізоляційних матеріалів.

Основні неполадки і причини виникнення та міри попередження.

Сортимет, маркування ремонтних матеріалів.

Норми витрат ремонтних матеріалів електроенергії.

Основні види контролю ремонтних робіт.

Норми і правила охорони праці електробезпеки, гігієни праці та протипожежної безпеки.

Слюсарна майстерня