Матеріально-технічне забезпечення

Майстерня слюсарів

Майстерня слюсарів №2

Кабінет лаборантів хіміко-бактеріологічного аналізу

В умовах ринкової економіки якість професійної підготовки кваліфікованих працівників стає необхідним фактором рентабельності виробництва, визначає конкурентоспроможність підприємства.

Своє завдання ми вбачаємо не лише в тому, щоб підготувати робітників високої кваліфікації для сучасного виробництва, а й в тому, щоб розвинути в учнів естетичний смак, виховати любов до професії, акуратність,ретельність.

Лабораторія хіміко-бактеріологічного аналізу нашого навчального закладу розрахована на 25 робочих місць, оснащених сучасним обладнанням, електричними вимірюючими приладами та  хімічними реактивами. Під час виконання лабораторних робіт учні мають можливість працювати з різноманітним лабораторним хімічним посудом, електронними вагами, рефрактометрами, поляриметрами, рН-метрами, мікроскопами, дестеляторами, допоміжним лабораторним обладнанням. Для залучення учнів до самостійної роботи та для пошуку інформації в лабораторії є достатня кількість навчальних посібників та довідникова література. Розроблені потемні інструкції з охорони праці та куточок «Охорона праці». Також в лабораторії ліцею є примірники сучасної періодичної преси, робочі таблиці, комплекти плакатів і схеми.

Виконання завдань в лабораторії хіміко-бактеріологічного аналізу забезпечує формування в учнів пізнавального інтересу до обраної професії, стійких професійних умінь і навиків, закріплення та розширення знань, отриманих на уроках теоретичного навчання.

Будівельна майстерня

Одним із важливих факторів, які допомагають учням оволодіти практичними навичками є добре обладнана і оформлена будівельна майстерня для лицювальників-плиточників площею 144м2.

Приміщення майстерні дає можливість: систематичного вивчення матеріалу у відповідності до програми державних стандартів професійно-технічної освіти; набуття та закріплення в учнів навичок лицювання; проведення гурткової роботи, яка сприяє поглибленню і розширенню знань, умінь і застосування їх на практиці.

Будівельна майстерня розрахована на 15 робочих місць, у вигляді кабін. Розмір їх зручний для виконання вправ, розташування ємкості з навчальним розчином, матеріалами та інструментами. В майстерні розміщені шафи для зберігання інструментів (кельми, рівні, шпателя, хрестики, різці, кутики, тощо), матеріалів (керамічна та скляна плитка). Це обладнання дає можливість ефективно працювати, набувати професію.

Важливо, що майстерня оформлена різними стендами: «Охорони праці: техніка безпеки», «Кваліфікаційна характеристика», «Вяжучі матеріали», «способи укладання плитки» і т.д.

Добре обладнана майстерня, досконала методика в ній навчально-виховного процесу забезпечують активізацію, творчий, технічний розвиток учнів, а отже і надання учням нових, міцних знань та навичок по професії. Майстерня відповідає навчальному процесі і розвиваючій меті занять, санітарно-гігієнічним нормам, педагогічним вимогам і технічної безпеки.

Апаратник варіння утфелю

Виробництво і використання цукру було відоме в далекій давнині.

Сировиною для виробництва цукру була цукрова тростина.

З цукром древня Греція, а потім і Рим познайомилися після походу Олександра Македонського в Індію де дали йому назву «Тростинний мед». Подальшому розповсюдженню цукру, як харчового продукту, сприяли араби.

Після відкриття Америки культура цукрової тростини була завезена на Антильські острови (Куба, Пуерто-Ріко), а також в Мексику і Бразилію. Експорт цукру з цих країн в Європу був одним із факторів розвитку морської торгівлі між Америкою та Європою. Нестача імпортного тростинного цукру і його висока ціна спонукали до пошуку інших джерел одержання цукру.

В 1747 році німецький хімік Маргграф відкрив кристали цукру в плодах буряка. Це відкриття зразу практичного застосування не одержало. Тільки через 50 років (в1797 році) роботу продовжив німецький хімік Ахард. В 1799 році Ахард одержав перший буряковий цукор в кількості 4 кг.

Приблизно з 1830 року бурякоцукрове виробництво вступило на шлях неперервного і інтенсивного розвитку.

Перший цукровий завод по одержанню цукру з тростинного цукру-сирцю наказом Петра І був збудований в Петербурзі в 1719 році.

Першим організатором бурякоцукрового виробництва в Росії був Яків Степанович Єсипов, який одночасно з Ахардом займався в підмосковному селі Нікольському підбором сорту буряка з найбільшим вмістом цукру і розробкою способу вилучення його. В 1802 році було організоване промислове одержання цукру. В 1825 році в Росії було збудовано сім, а вже в 1850 році – 380 цукрових заводів. З 1950 по 1980 рік було збудовано ще 116 нових цукрових заводів.

Цукровий завод – це велике, добре оснащене сучасною технікою підприємство, яке працює по неперервній технологічній схемі. За добу цукрові заводи середньої виробничої потужності переробляють біля 3000 тон цукрового буряка, а великі – 5000-6000 тон.

В Вінницькій області нараховується 22 цукрових заводів. Найпотужнішим цукровим заводом, який переробляє до 8000 тон буряка за добу є Крижопільський цукровий завод, який знаходиться в с. Городківка.

Завод почав працювати в 1986р. на базі тоді ще 40-го заводу було створене професійно-технічне училище, яке випускало спеціалістів для цукрового виробництва. На даний час професію цукровара можна здобути тільки в нашому ліцеї.

Потужна база цукрового заводу, з яким ми співпрацюємо, дає змогу підготовити хороших спеціалістів, апаратників варіння утфелю.. В ліцеї є майстерня, яка має оснащення згідно стандартів професії. Це зразки хімічних та технологічних матеріалів, схеми, плакати, стенди, макети, елементи обладнання бурякопереробного цеху. Також є контрольно-вимірювальні прилади, лабораторний посуд, зразки хімічних реагентів, зразки готової продукції, відходи виробництва тощо.

Перед цукровою промисловістю країни стоять великі завдання по підвищенню якості цукру, зниженню його собівартості, інтенсифікації процесів, механізації і автоматизації виробництва.

Щоб успішно вирішити ці завдання, цукровій промисловості необхідні висококваліфіковані кадри, яких готує наше училище

Швачка

Швачка – сама поширена професія творчого мислення. Швачка виконує всі види робіт при пошиві гарного і зручного виробу на універсальних і спеціальних машинах з використанням засобів малої механізації і без них у відповідності з технологічними вимогами.

Для підготовки кваліфікованих робітників, перед майстрами виробничого навчання ліцею стоять серйозні  завдання в організації професійно-практичної підготовки, підвищення інтересу учнів до оволодіння ними практичних навичок, до пошуку, що сприяє якісному набуттю практичних вмінь.

Одним із важливих факторів, які допомагають учням оволодіти практичними навичками, є добре обладнана і естетично оформлена швейна майстерня, в якій вирішуються питання організації професійно-практичної підготовки та розвитку творчого мислення учнів.

Швейна майстерня розрахована на 15 робочих місць. Розмір столів зручний для розміщення обладнання та інструментів, дотримання правил безпеки і охорони праці. В майстерні розміщено секційні шафи для зберігання навчальних посібників, інструментів, приладів і пристроїв. Прасувальний стіл, стіл для ручних робіт. Привертає увагу стенд «Натуральні взірці», на якому розміщено: сукня дитяча, спідниця у зменшеному розмірі, спідниця-шорти; стенд-газета «Гламур», на якій є поради, як правильно підібрати свій стиль в одязі. Майстерня укомплектована зразками обробки вузлів одягу: комплект «Кокетка в легкому і верхньому одязі», «Зєднання комірів з виробом у легкому та верхньому одязі» та ін..

Добре обладнана майстерня, досконала методика організації в ній навчально-виховного процесу забезпечують активізацію, творчий технічний розвиток учнів, а отже і надання учням нових, міцних знань та навичок по професії. Правильно  підібрана кольорова гама стін, які доповнюють один одного, не напружують свідомість учнів, а навпаки налаштовують їх на навчальний процес, створюють світлу, тепла, радісну атмосферу.

Штукатурна майстерня

Комп'ютерний клас

Обладнання кабінетів

Слюсарна майстерня

№ п\п

Найменування

кількість шт.

1

Верстак настільно-свердлильний 2М112

2

2

Верстак заточувальний ЗЕ631

1

3

Верстак заточувальний ЗС-300

1

4

Верстак вертикально-свердлильний 2М-118-1

1

5

Верстак слюсарний з тещатами

28

6

Електродріль

1

7

Шліфмашина кутова

1

8

Деякий слюсарний інструмент(молотки, плоскогубці і т.д.)

 

 

Майстерня кухарів

№ п\п

Найменування

кількість шт.

1

Плита електрична “Privilege”

2

2

Духовка електрична побутова

2

3

Електронагрівач води

1

4

Міксер “Broun”

2

5

Міксер “Domotex”

1

6

Електром’ясорубка

1

7

Електроплита “Seppelfricke”

1

8

Електродуховка “Промінь”

1

9

Мікрохвильова піч “Samsung”

1

10

Кавоварка “Catel”

1

11

Електродуховка “Смотрич”

1

12

Холодильник

1

13

Блендер “Broun”

1

14

Електрофритюрниця “PHILIPS”

1

15

Електроплита “AEG”

1

16

Електроплита “Gorenie”

1

17

Електроплита “Sanussi”

1

18

Витяжна установка

6

19

Планетарний міксер

1

20

Духова шафа побутова

7

 


 

 

Майстерня Штукатурів(опоряджувальників)

№ п\п

Найменування

кількість шт.

1

Бетонозмішувач (130л)

2

2

Компресор пневматичний Дніпро М

1

3

Перфоратор електричний

1

4

Плиткоріз

1

5

Лазерний рівень

1

6

Шуруповерт штурмовий

1

7

Правило будівельне

5

8

Рівень водяний

1

9

Рівень будівельний

8

10

Ковш Шаудьського

30

11

Мастерок будівельний(кельма)

30

12

Відра

20

13

Болгарка

1

14

Півтерки

15

15

Молоток-кирка

5

16

Шпатель

30

17

Кутник 90 градусів

20

18

Рулетка вимірювальна

2

19

Переноска-подовжувач

1

20

Ємкість під розчин

5

21

Молоток резиновий під плитку

3

22

Щітка металева

5

 

 

Майстерня газозварників

№ п\п

Найменування

кількість шт.

1

Випрямлювач МВМ

7

2

Пила маятникова

1

3

Різак в комплекті

1

4

Зварювальний напівавтомат

3

5

Дрель

1

6

Інвентор зварювальний

5

7

Заклепочник

1

8

Плазморіз

1

9

Компресор

1

 


 

Майстерня Операторів комп’ютернго набору

№ п\п

Найменування

кількість шт.

Основне і допоміжне обладнання навчальної лабораторії

1

Комп’ютер викладача(головний)

1

2

Комп’ютери учнівські

15

3

Принтер Epson L222 МФУ

1

4

Звукові колонки SVEN

1

5

Локальна мережа(світч дротовий)

1

6

Підключення до мережі інтернет

1

7

Екран

1

8

Дошка навчальна

1

9

Роутер(світч безпровідний)

1

Базове програмне забезпечення навчального призначення

1

Операційна система(Windows 10)

16

2

Microsoft Office: Word, Excel, Access, Power Point, Publisher

16

3

Defender

16

4

Adobe Photoshop, Microsoft Movie Maker, Adobe Premiere, Avid Express

16

5

Skype

16

6

Клавіатурні тренажери (Solo, stamina)

16

7

Програми архіватори(Winrar, 7z)

16

 


 

Майстерня електрослюсарів №2

№ п\п

Найменування

кількість шт.

Навчальні макети-планшети

1

Асинхронні двигуни нереверс керування

2

2

Асинхронні двигуни реверсне керування

6

3

Колекторні двигуни

2

4

Генератор постійного струму

1

5

Облаштування розподільник коробок

5

6

Квартира однокімнатна

1

7

Діючі моделі керування електродвигунами

5

Навчальні моделі електроінструментів

8

Електродриль

1

9

Кутова шліф машина

1

10

Електропила цепна

1

11

Електролобзик

1

12

Шліфувальна машина 100гц

1

Моделі з обладнання

13

Зварювальний перетворювач(випрамляч)

1

14

Зварювальний перетворювач(САК)

1

15

Зварювальні трансформатори

2

Ручний електроінструмент

16

Електродриль

1

17

Кутова шліфувальна машинка(болгарка)

1

18

Гвинтокрут

1

19

Перфоратор

1

20

Електричні паяльники

2

21

Жарові паяльники

2

Станки

22

Свердлильний

1

23

Точило електричне

1

24

Муфельна піч

1

25

Прес гідравлічний

1

26

Шафа сушильна

1

Прилади

27

Вольтметри-амперметри-омметри лабораторні

8

28

Тестер-мультиметр

1

29

Мегометр

1

30

Проектор мультімедійний

1