Центр кар’єри

Ефективна підготовка до співбесіди з роботодавцем

Немає нічого практичнішого за добру теорію
Курт Левін

Співбесіда з роботодавцем – це вирішальний крок на шляху до омріяного працевлаштування, тому 24 травня 2023 року у рамках Тижня професійної освіти в Україні у ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей» практичний психолог Обертайло Леся Юріївна провела навчальний тренінг для здобувачів освіти на тему: «Ефективна підготовка до співбесіди з роботодавцем».
Метою заходу було набуття здобувачами освіти корисних теоретичних та практичних навичок під час проходження співбесіди, навчитися, як правильно підготуватися до проходження співбесіди та наскільки є важливим вміти чітко формулювати власні думки та аргументувати власну точку зору. Під час заходу здобувачі освіти формували навики soft skills, самопрезентації та навчалися створювати власне резюме.
Зокрема, в процесі роботи були розглянуті такі питання:
– які бувають види співбесід;
– як поводитися у разі виникнення «незручних запитань»;
– що таке «стресове інтерв’ю»;
– чи потрібно відразу запитувати про розміри заробітної плати;
– як приборкати хвилювання та дивитися в очі співрозмовнику;
– яку роль відіграє зовнішній вигляд під час співбесіди.

Тренінг - Оберіть собі роботу по душі

“Оберіть собі роботу по душі, і Вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті” – так говорив стародавній мудрець і китайський філософ Конфуцій. У рамках Тижня професійної освіти у ДНЗ “Крижопільський професійний будівельний ліцей” було проведено тренінг “Мій вибір, моя професія, моє майбутнє” класним керівником групи 13 за спеціальністю “Електрослюсар з ремонту електричних машин, електрозварник ручного зварювання” Василишиною М. В.
У процесі заходу здобувачі освіти ознайомилися з історією виникнення своєї спеціальності, активізували та розширили знання про різноманітний світ обраної професії, обмінялися думками, ідеями щодо актуальності та доцільності свого вибору.
Учні виконували практичні вправи та завдання, в ході яких мали можливість успішно знаходити рішення з різних питань, актуалізувати проблеми успішного вибору професії, продемонструвати правильність та здатність реалізувати себе саме у цій професії, адже з кожним роком електрики стають все більш затребуваними та перспективними у сучасному суспільстві.