Права та обов’язки учня

 

 

Правила поведінки здобувача освіти

ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей»

 

1. У ліцей слід приходити без запізнень, не пізніше, як за 5 хвилин до початку першого уроку, ранкової лінійки, виховної та інформаційної годин в охайному вигляді.

2. Прийшовши до ліцею, учень повинен принести з собою все необхідне для навчальних занять: підручники, зошити,  письмові та креслярські приладдя, а для уроків фізвиховання — спортивну форму. Не слід приносити   сторонні предмети, які не мають відношення до навчальної та суспільної роботи.

3. Учні повинні заходити в кабінет, майстерню, лабораторію лише з дозволу викладача, майстра виробничого навчання. Щоб вийти з кабінету, лабораторії, майстерні під час занять також необхідно отримати дозвіл викладача чи майстра виробничого навчання. У кінці уроку учні встають тільки після того, як викладач скаже, що урок закінчено.

4. Знаходячись в коридорах ліцею, необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим. Не можна бігати, штовхатись, кричати, розмахувати руками. Варто йти, притримуючись правої сторони. У дверях не намагатись у будь-якому випадку пройти першим. Пропусти вперед викладачів, майстрів та інших старших, навіть якщо вони вам незнайомі. Юнаки повинні пропустити спочатку дівчат. Не створювати штовханини на сходах та не бігати по них.

5. Якщо в кабінет заходить викладач, будь-хто з працівників ліцею або гості, учні повинні встати. На слова привітання повинні відповісти.

6. Не можна заходити в кабінет, майстерню, лабораторію після дзвінка.

7. Підготовку до заняття необхідно закінчувати до дзвінка: покласти на стіл підручник, ручку і т. д. Забороняється під час уроків робити все, що може завадити роботі викладача або інших учнів, наприклад: розмовляти на інші теми, переходити з місця на місце, вигукувати, займатись іншими справами.

8. Якщо необхідно поставити питання викладачу або відповісти на його питання, підніміть руку та дочекайтесь, коли вам дозволять говорити.

9. Працюючи з інструментом, апаратами, приладами, підручниками, наочними посібниками, учні повинні точно виконувати вказівки викладача або майстра виробничого навчання, а також дотримуватись правил з Охорони праці. У випадку виходу з ладу обладнання, інструменту, вимірювальних приладів, учень повинен одразу доповісти про це майстру, викладачу.

10. Після закінчення занять потрібно навести порядок на своєму робочому місці. Під час перерви всі виходять з кабінету, майстерні, лабораторії, приміщення провітрюється. Учні зобов’язані в кінці занять прибрати класи і лабораторії.

11. Не можна ходити по ліцею у головному уборі.

12. Курити на території навчального закладу заборонено.

13. Не варто запізнюватись на масові заходи: збори, вечори.  Потрібно своєчасно виконувати розпорядження осіб, відповідальних за їх проведення. Під час проведення заходу необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим.

14. На вулиці та в загальних місцях варто поводити себе гідно, не привертати до себе уваги оточуючих. Дотримуватись правил дорожнього руху.

15. Зустрівши знайомого, потрібно привітатись. Вітаючись зі старшою за віком людиною, не слід самому протягувати руку — варто зачекати, щоб подали руку вам. Якщо з вами привітались, коли ви сидите, необхідно спочатку встати або хоча б підвестись, а потім відповісти на привітання.

16. Якщо під час культурних заходів в актовому залі довелось будь-кого потурбувати, варто вибачитись. Проходити на своє місце в ряду, повернувшись обличчям до тих глядачів, які вже сидять. Ніколи, ні з якого приводу не потрібно вступати у суперечки. Заходячи в актовий зал, не варто поспішати сісти, так як завжди знайдуться люди старші, яким потрібно поступитись місцем. Якщо ж було багато вільних місць і ви сіли, необхідно спостерігати за тим, хто заходить, щоб не змусити стояти старшу людину. Варто бути уважними до оточуючих.

17. Кожен учень може обиратись і бути обраним у керівництво групи.